Naše MŠ

Odloučené pracoviště Mateřská škola Kpt.Jaroše č. 2224 Karviná-Mizerov je příspěvkovou organizací, provozovatelem je Magistrát Města Karviné. Od 1.1.2016 došlo ke sloučení ZŠ a MŠ - oficiální název je Základní škola a Mateřská škola Majakovského 2219, Karviná, příspěvková organizace. Se základní školou jsme spolupracovali již řadu let před sloučením. Děti navštěvují 1.třídu, a zúčastňují se mnoha akcí konaných v prostorách ZŠ, tímto se hravou a zábavnou formou připravují na svou další edukační dráhu. Náš Školní vzdělávací program a z něj následně vyplývající Třídní vzdělávací programy (k nahlédnutí u p.učitelek), jsou vytvářeny v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem.

Naše MŠ je umístěna na okraji sídliště v klidném prostředí. Nedaleko se nachází lesopark Dubina a rybník, což využíváme k poklidným procházkám a k poznávání přírody. Od roku 2008 máme vybudovanou novou školní zahradu a v létě 2017 proběhla renovace zahradních prvků. Zahrada je velmi dobře vybavená jak pro zábavu a sport, tak i pro výuku a vzdělávání dětí. Od jara do podzimu slouží ve vyhrazených hodinách i dětem mimoškolním s doprovodem rodičů a za dohledu správců zahrady.

Naše mateřská škola je čtyřtřídní. Hlavní vzdělávací činnosti jsou uskutečňovány ve třídě Sluníček a Berušek, které se nachází ve druhém patře. V prvním patře je multifunkční místnost, která je využívána pro rozvoj hrubé motoriky - jako tělocvična a také pro společenské dění v MŠ. Čtvrtá místnost - lehárna, slouží dětem k relaxaci a odpočinku. Ve třídách jsou děti věkově smíšené. Třídy a herny jsou dostatečně velké, umožňují vytvoření pracovních, vzdělávacích a zábavních center. V přízemí MŠ se nachází školní kuchyně a prádelna. Prostředí naší školičky stále renovujeme, vylepšujeme a vycházíme vstříc rodičům.

Rozumíme dětským potřebám, které se snažíme uspokojovat v příjemném, podnětném prostředí. Zábavnou formou děti seznamujeme s jazykem anglickým, skrze jógu se děti snažíme přimět ke správnému držení těla a dýchání, v hudebních chvilkách v dětech probouzíme zájem nejen o hudbu a tanec, ale o kulturu celkově, hrajeme si na herce v dramatických chvilkách, často a rádi sportujeme a aktivně se zajímáme o přírodu, o kterou společně pečujeme.

Pro naše děti stále vymýšlíme nejrůznější aktivity, projekty a výlety v podobě jízdy na koních, výjezdů do přírody a hor, návštěvy knihovny, ve spolupráci s Magistrátem města Karviné jezdíme v zimním období na lyžařský kurz, chodíme plavat a mnoho dalšího, viz. Plán akcí.

Naše MŠ